By Klára: KNIŽNÍ RECENZE
Zobrazují se příspěvky se štítkemKNIŽNÍ RECENZE. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemKNIŽNÍ RECENZE. Zobrazit všechny příspěvky

pondělí 7. listopadu 2022

PAN ROMANTIK


Ahojte! ☺
 
Smršť knižních recenzí u mě na blogu bych ráda uzavřela hodnocením knihy s názvem Pan Romantik. Tato kniha je čtvrtou, tedy poslední, knihou, kterou jsem přečetla během léta. Pokud jste tuto knihu zatím jen někde zahlédli a bez povšimnutí pokračovali dál, teď zbystřete. Také jsem ji nějakou dobu přehlížela, ale pak jsem se rozhodla si ji přečíst. A rozhodně jsem nelitovala. Tak se pojďte společně se mnou mrknout na její recenzi. Třeba díky ní nabydete dojmu, že si tuhle knihu taky chcete přečíst... ☺

sobota 29. října 2022

CIZÍ DLUH


 
Ahojte! ☺

Třetí knihou, kterou jsem přečetla během dvouměsíčních letních prázdnin, nese název Cizí dluh. Už podle obálky asi tušíte, o jakou literaturu půjde. Tato kniha na mě dost často vyskakovala v knižní skupině, většinou měla i celkem pozitivní hodnocení, tak jsem se rozhodla si ji přečíst. Jestli za to stála, či nikoliv, to zjistíte, když budete pokračovat do článku... ☺

neděle 16. října 2022

ÚNIKOVKA


 Ahojte! ☺

Sotva vyšla jedna knižní recenze, hned jsem tu s další! Minule jsme tu měli něco odlehčeného s nádechem humoru, dneska to bude kriminálně-psychologický thriller. Jste připraveni? Tak pojďme na to! ☺

pondělí 26. září 2022

VETERINÁŘKA

 
 Ahojte! ☺

Teď v září jsem se s těmi články docela zase rozjela, že? Srpen byl v tomto směru takový mrtvější, odpočívala jsem nebo jsem chodila do práce a neměla jsem ani moc chuť psát. Teď jsem se ale rozhodla tak nějak dohnat resty a navíc jsem do psaní měla právě i chuť.
Během prázdnin jsem se dost věnovala i čtení, takže jsem za ty dva měsíce stihla přečíst čtyři knihy. Jasně, někdo tohle přečte za týden, ale mezi tyhle čtenáře já opravdu nepatřím. Pro mě je tohle „skóre“ opravdu úspěch. Na všechny čtyři knihy jsem se rozhodla sepsat recenze, které budou vycházet v takovém pořadí, v jakém jsem knihy opravdu četla. Tato je první z nich. ☺

středa 27. července 2022

ZAKÁZANÉ OVOCE


Ahojte! ☺

Je to teprve „pár dnů“ zpět, kdy jsem vydala poslední knižní recenzi. Ještě mi tu ale na stole zůstával jeden rest, který jsem dočítala během května a o který bych se s vámi dnes ráda podělila. Jedná se o knížku od autorky Jojo Moyesové, kterou má pravděpodobně většina z vás spojenou s dílem „Než jsem tě poznala“. My se ale dnes společně podíváme na jiný kousek z její tvorby. Na knihu Zakázané ovoce. Tak pojďme na to! ☺

sobota 25. června 2022

GUMP - PES, KTERÝ NAUČIL LIDI ŽÍT


Ahojte! ☺

Gumpa jsem přečetla už někdy začátkem dubna, ale bohužel jsem se k sepsání recenze nedostala dříve, než teď. Každopádně díky této prodlevě jsem alespoň stihla zhlédnout i stejnojmenný film, ke kterému se v tomto článku také trošku vyjádřím. 
Myslím si, že myšlenku, která se točí kolem Gumpa, většina z vás zná. Kdybyste nevěděli, o co jde, ráda vám to přiblížím. Kniha, film i píseň o Gumpovi tvoří vlastně jeden velký projekt, který má věřejnosti ukázat svět psů jejich vlastníma očima. Setkáte se tak s několika smutnými psími příběhy, ve kterých hrají velké role lidské chladné povahy, ale také se šťastnými konci, které naopak nastaly díky hřejivým a laskavým lidským srdcím. Díky Gumpově projektu, který podpořila spousta známých tváří, bylo také možné vybrat peníze na podporu organizací, které se starají právě o nechtěné a týrané psy. Gump se (podle mě) stal vlastně takovým symbolem celé této obrovské problematiky. Takže tolik k myšlence, ve zkratce.
No, a pokud vás zajíma víc i o samotném příběhu, směle pokračujte do článku... ☺

pondělí 28. března 2022

KDY? / KNIŽNÍ RECENZE


Ahojte! ☺

Předposledním článkem tohoto března je, jak už jste si z názvu článku všimli, knižní recenze. Na svoje poměry teď čtu totiž poměrně dost. (Na úkor učení, samozřejmě.) Nedávno jsem dočetla tuto knihu, chvilku po ní jsem se pustila do druhé, kratičké, na kterou určitě časem také sepíšu svůj názor. A momentálně jsem zhruba ve čtvrtině další. To je na mě opravdu slušný výkon. 
Pojďte se tedy společně se mnou mrknout na recenzi prvního ze tří výše zmíněných děl! ☺

pondělí 24. ledna 2022

TYRAN / KNIŽNÍ RECENZE


Ahojte! ☺
 
Svoje pauzy mezi učením se na zkoušky jsem využila i na sepsání druhého restu, tedy recenze na Tyrana, kterého jsem přečetla na podzim (teď už) loňského roku. Předchozí díl s názvem King jsem samozřejmě četla také, recenzi na něj jsem vydala 19.1.2021, tedy skoro přesně před rokem. Po jeho přečtení jsem si druhý díl nemohla nechat ujít, protože první kniha skončila opravdu velmi otevřeně. A já jsem potřebovala vědět, jak to tedy bude s touto dvojicí i dalšími postavami dál. Stejně jako jsem chtěla znát odpovědi na nejrůznější otázky, které mi v průběhu prvního dílu přišly na mysl a neměla jsem na ně odpovědi. Proto jsem se pustila i do druhého dílu. Jak u mě obstál?

neděle 9. ledna 2022

ZTRACENÝ PŘÍBĚH / KNIŽNÍ RECENZE

 
Ahojte! ☺
 
Po delší době jsem si zase našla chvilku času, abych pro vás sepsala i jiný článek, než cvičební či nákupový. Dnes jsem tu tedy s recenzí na knížku, kterou jsem dočetla někdy koncem léta. Mám teď pár dní ve zkouškovém trošku volněji, protože takový první blok právě zápočtů a zkoušek jsem měla tento týden, a další mě čekají až za 10 dní. Takže teď od té školy chvilku odpočívám. Díky tomu jsem tu tedy s dalším článkem. Tak pojďme na to! 

sobota 9. října 2021

BLACKOUT / KNIŽNÍ RECENZE

Ahojte! ☺

Po asi třech (možná skoro čtyřech) měsících od dočtení této knihy jsem tu konečně s recenzí. Abych byla upřímná, nevěděla jsem, co si o této knize myslet, nebyla jsem schopná si utřídit své dojmy, myšlenky a názory v hlavě, natož abych je zvládla sepsat. Ale po těch čtrnácti týdnech už jsem si řekla, že by bylo na čase to zkusit, takže vám teď přináším své hodnocení knihy s názvem Blackout od Marca Elsberga. ☺

středa 24. března 2021

KDYŽ ZPÍVAJÍ CVRČCI / KNIŽNÍ RECENZE

 
Ahojte! ☺
 
Není to ani měsíc, co jsem vydala recenzi na knihu Hora mezi námi od Charlese Martina. Tedy od autora, který napsal i knihu, o které bude dnešní článek. Abych byla upřímná, ani jsem si tyhle dvě knihy nespojila dohromady. Ani jednu z nich jsem si totiž nekupovala sama. Jednu jsem dostala k narozeninám, druhou jen tak, pro radost. Až když jsem přečetla Horu mezi námi a sáhla jsem po této knize, všimla jsem si jména autora. To se vám asi moc často nestane, že? Nicméně prostředí, hlavní postava a symbolika byly znaky, které si byly v knihách velmi podobné, autor se tak rozhodně nezapřel a bylo znát, že je to tentýž člověk. Ale to vám víc popíšu a vysvětlím už v samotném článku.

neděle 7. března 2021

HORA MEZI NÁMI / KNIŽNÍ RECENZE


 Ahojte! ☺

Po zhruba měsíci přicházím s novou knižní recenzí! Četba mě poslední dobou dost chytla, mám tu navíc spoustu knížek, které čekají na své přečtení, tak se jimi postupně „prokousávám“. Tentokrát mi prošla rukama kniha s názvem Hora mezi námi. Možná jste ji četli, možná jste o ní slyšeli nebo jste třeba viděli film. Nicméně pokud vás zajímá i můj názor a odpověď na otázku, jestli se tento příběh vyplatí přečíst, pokračujte dál! ☺

čtvrtek 28. ledna 2021

THE FAULT IN OUR STARS ANEB MOJE PRVNÍ KNIHA PŘEČTENÁ V ANGLIČTINĚ

  
Ahojte! ☺

Před pár dny jsem vydala recenzi na knihu King, ale ještě mi na stole zůstala jedna přečtená kniha, The fault in our stars, v češtině ji znáte pod názvem Hvězdy nám nepřály. Podle názvu tohoto článku, fotky a předchozí věty je vám asi jasné, že tato recenze bude trošku jiná, než ostatní. Nebudu totiž úplně hodnotit knihu jako takovou, její příběh, myšlenky a postavy, ale spíše tak nějak shrnu své dojmy, které ve mně zanechalo přečtení více než tří set stran v originálním jazyce, tedy v angličtině. Pro mě osobně to byla první cizojazyčná kniha, kterou jsem přečetla celou. Takže pokud vás tahle myšlenka zaujala, určitě pokračujte dál. ☺

úterý 19. ledna 2021

KING / KNIŽNÍ RECENZE


Ahojte! ☺

Po několika měsících jsem se opět dostala ke knižní recenzi. Tentokrát jsem sáhla po knize s názvem King, kterou jsem dostala minulý rok od mamky. Líbila se mi knižní anotace, lákal mě tenhle svět, chtěla jsem si přečíst zase nějaký podmanivý a netypický milostný příběh. Jestli mi to tahle kniha splnila nebo ne, to se dozvíte, pokud budete pokračovat ve čtení! ☺

úterý 13. října 2020

PŘED PÁDEM / KNIŽNÍ RECENZE

 
Ahojte! ☺

K sepsání této recenze jsem se chystala velmi dlouho. Nebudu přehánět, když napíšu, že to bylo přes více než dva měsíce. A odůvodnění je velmi snadné. Strašně se mi nechtělo psát něco negativního. Nebo spíš kritizujícího. Raději chválím a doporučuji, než negativně hodnotím. Ale jsou prostě věci, u kterých i když se snažím najít to nejlepší, pořád to není ono. A tak nějak to bylo i u této knihy. Ale vzhledem k tomu, že chci být upřímná a nehrát si na to, že je všechno jen hezké a sluníčkové, přicházím tedy s recenzí.

sobota 18. července 2020

ZA ZAVŘENÝMI DVEŘMI / KNIŽNÍ RECENZE


Ahojte! ☺

Tuhle knížku jsem stihla přečíst ještě před tím, než jsem se začala učit na maturitu. Ale sepsat recenzi už se mi nepovedlo. Tak vám ji přináším teď, tři týdny poté, co jsem dokončila svou maturitní zkoušku. Určitě pokračujte ve čtení, tahle recenze totiž bude stát za to! ☺

pondělí 11. května 2020

HRANICE NEVINNOSTI / KNIŽNÍ RECENZE


Ahojte! ☺

Není to tak dávno, co jsem vydala ne úplně pozitivní recenzi na knížku z nakladatelství Yoli. Nějaký ten pátek jsem ale měla doma ještě jednu právě z tohoto nakladatelství. Tak jsem si řekla, že si ji přečtu. A uvidíme, jestli už jsem opravdu mimo jejich cílovou kategorii, nebo jestli jsem se prostě jen neztotožnila s tou konkrétní knihou. Takže pokud vás zajímá, jak u mě obstála tato, pokračujte ve čtení!☺

neděle 19. dubna 2020

BYLA JSEM TU / KNIŽNÍ RECENZE


Ahojte! ☺

Pro následující dny mám pro vás připraveno hned několik knižních recenzí. Protože všechno zlé je pro něco dobré, aktuální situace mi umožnila vytvořit si více času na čtení. Takže jsem v poslední době přečetla v průměru jednu knihu za týden. Což je u mě opravdu obrovský úspěch, protože jinak mám jednu knihu tak na měsíc až dva. (Jsem ostuda, no.) No, takže maturitní četbu mám splněnou, a mohla jsem se tak pustit i do „nepovinných“ knih. Tohle je první z nich! ☺

čtvrtek 19. března 2020

MANŽELÉ Z CEDROVÉ ULIČKY / KNIŽNÍ RECENZE


Ahojte! ☺

Ani to není tak dávno, co jsem tu byla s knižní recenzí, že? Pokud jste ji četli, tak určitě víte, že jsem byla nadšená. Šlo o titul s názvem „Den, kdy jsme se potkali“, který jsem dostala od nakladatelství Grada. Stejně jako tuto knihu. Přečetla jsem ji za pár dní. Mohli bychom ji zároveň považovat za mou první detektivku v životě, pokud tedy nebudeme počítat „Deset malých černoušků“ z mého maturitního seznamu. No, a jak u mě uspěla, to se můžete dočíst dále v tomto článku! ☺

pátek 28. února 2020

(LOVE)BOOK OD MADCRAFTS


Ahojte! ☺

Dneska tu pro vás mám recenzi na fotoalbum, knihu, zápisník, deník, lovebook, nebo jak tomu chcete říkat. Každý totiž tento výrobek může pojmout jinak. Já osobně jsem to využila jako fotoalbum na fotky, které mám s přítelem. Dalo by se to tedy označit i pojmem lovebook. Dostala jsem jej v rámci barterové spolupráce od firmy MadCrafts. A pokud vás zajímá, jak vypadá uvnitř nebo jestli stojí za to, pojďte se podívat na tuto recenzi! ☺